Ubisoft: "Gamers krijgen een beperkte licentie, geen eigendom"
Ubisoft heeft met The Crew zijn eigen race-franchise, al wendt het daar de aandacht naar de nieuwere telgen in de reeks en heeft het zelfs de eerste game, The Crew, gewoonweg afgesloten, waardoor deze niet meer speelbaar is. Dit was niet naar de zin van sommige kopers, die een rechtszaak hebben ingespannen.
Na heen en weer betogen was het nu weer de beurt aan Ubisoft om feiten op te lijsten ter verdediging en die zullen niet meteen op veel bijval kunnen rekenen bij gamers wereldwijd. Zo stelt het dat "gamers een beperkte licentie om de game te kunnen spelen" hebben gekocht, geen "onvoorwaardelijke toegang". De tegenklacht is namelijk dat gebruikers niet wisten dat ze slechts een licentie kochten, net zoals andere organisaties ook al hebben aangekaart dat een gameaankoop een eigendom is en geen licentie.
bye bye ubisoft, its been good to know you.
Geplaatst op 2025-04-11 08:10:23
Dat euh, dat geldt voor zowat alle software hoor
Geplaatst op 2025-04-11 08:36:05
En bij de ene doen ze al eens wat degelijkere updates dan bij de andere :D
Geplaatst op 2025-04-11 11:20:15
Ik vind het toch raar. Bij software zoals bv. MS 365 is het logisch dat je hun product niet kan gebruiken als je licentie verlopen is.
Bij een game (zowel fysiek als digitaal) denk ik wel eerder dat ik die "voor altijd" gekocht heb en dus niet plots uit mijn bibliotheek kan verdwijnen :-|
Geplaatst op 2025-04-11 12:36:39
Dit vind ik niet... Waarom denk je dat die dingen gigantisch gepirate worden? Kijk naar Adobe. Weet nog goed dat ik de Ultimate ooit kocht voor 349€, deed ik makkelijk 5 jaar mee. Nu moet ik elke maand 70€ neertikken. Ik heb echt niet steeds het nieuwste van het nieuwste nodig. Sterker nog, met een photoshop van 15 jaar geleden, kan ik nog steeds evenveel klaar krijgen dan met de nieuwe.
Geplaatst op 2025-04-11 15:02:52
Als het voor alle software zo is (wat het niet is), waarom word er dan een specifiek artikel hierover geschreven?
Geplaatst op 2025-04-11 14:44:21
Omdat Ubisoft het in een rechtszaak nog eens herhaald heeft. En er blijkbaar nog altijd heel veel mensen dat niet weten.
Geplaatst op 2025-04-11 15:46:03
Niet als je kritisch koopt, wat ik in ieder geval altijd ben blijven doen. Als het fysiek beschikbaar is koop ik het fysiek, vervolgens check ik GOG en dan Steam. Ik "koop" niks via Ubisoft, niks met Denuvo DRM of iets dergelijks.
Bovendien, als games kopen geen eigendom is, dan is piracy geen stelen. Aan mij zal het niet liggen in ieder geval.
Geplaatst op 2025-04-12 15:41:14
K'geef de laatste jaren dan ook maar 'beperkt' geld uit aan die digitale games. Er worden er regelmatig een aantal stopgezet, oa. hun eigen "Might & Magic" kaartspel.
Chance dat je geen 'licentie' moet hebben om Super Mario World op Super Nintendo te 'mogen' spelen. Uiteindelijk is dat toch ook een stuk software met een plakaat rond. :p
Geplaatst op 2025-04-12 01:51:38