Games leren ons soms erg praktische vaardigheden om toe te passen in het echte leven. Dankzij Overcooked kunnen we een ei bakken onder de grootste stress, PowerWash Simulator leert ons om de grootste vlekken op te kuisen en nu is er Ambulance Life. In deze hulpdienstsimulator leer je een ziekenwagen te besturen in de allermoeilijkste omstandigheden, namelijk de talloze glitches die dit spel rijk is.
Ambulance Life kent geen verhaallijn. Je kiest een ambulancier en een medisch assistent die je bijstaat, waarna de shift begint. Je rijdt door de stad totdat je een oproep binnenkrijgt. Er is een degelijke variatie in de patiënten die je dient te verzorgen. Dit kan gaan van iemand met een paniekaanval, een kettingbotsing op de autostrade of een huis dat vergaat in een vlammenzee. Eerst krijg je wat eenvoudigere situaties en telkens wordt de moeilijkheidsgraad opgedreven. Want als je goed werk verricht, stijg je in level en kun je meer medische zorg toepassen. Zo kun je in het begin nog geen hartmassage doen of een infuus plaatsen met medicatie.

Als je bij de patiënt bent, kun je deze een reeks vragen stellen. Je kunt ook visuele observaties maken om daarna een goede diagnose te stellen. Aangezien je vaak tegen de tijd werkt, is het van belang dat je de juiste vragen stelt en de juiste observaties maakt. Als je te veel tijd neemt, kan het gebeuren dat je patiënt doodbloedt nog voor je weer in het ziekenhuis bent. Zijn er meerdere zorgbehoevenden op de scène, dan moet je eerst bepalen wie de meest dringende zorg nodig heeft. Het vreemde is dat je shift er na een kwartier al op zit en je missie volbracht is nadat je één patiënt hebt binnengebracht. Pech voor de andere drie die nog liggen te creperen op straat.
Het maken van de diagnose gebeurt verder automatisch. Je tablet duidt gewoon aan welke diagnose het beste past bij de symptomen en je klikt deze aan. Heb je een diagnose aangeduid, dan moet je de brancard uit de ziekenwagen halen. Deze bestuur je samen met je assistent. Het besturen van deze brancard behoort tot de meest onnodig moeilijke taken in het spel omdat de NPC soms niet goed lijkt te weten wat je wil. Rainbow Road op de hoogste moeilijkheidsgraad is tien keer leuker dan het rijden met deze brancard. Je wil je haasten om de gewonden te helpen en die haast ontbreekt door de uitermate moeilijke besturing.

Als de patiënt in de ziekenwagen ligt, dan dien je de eerste medische zorgen toe te passen. Dit doe je door middel van erg korte minigames te voltooien. Voor het aanleggen van een verband moet je met de thumbsticks een exact patroon volgen. Ga je een spuit geven dan moet je goed getimed op een knop drukken zodat je zeker de ader raakt enzovoort. Het zijn kleine dingen die bijdragen aan de nervositeit die een ambulancier ervaart. Kalm blijven onder druk want er staan levens op het spel. Ondanks dat deze kleine minigames eigenlijk poepsimpel en saai zijn, slagen ze wel in hun doel.
Tot slot rijd je met de gestabiliseerde patiënten naar het ziekenhuis. Het rijden is meteen het grootste minpunt in het spel. De besturing is heel sloom. Daar komt nog eens bij dat auto’s slechts zelden opzij gaan wanneer je met loeiende sirenes probeert in te halen. Bijzonder frustrerend, want bij de kleinste aanrijding is de missie afgelopen. Het is ons niet duidelijk of dit bij hoort te dragen aan de pijnlijke realiteit dat auto’s slechts zelden plaats maken, of dat het gewoon een fout in de game is. Wij vrezen voor het laatste.

Er zijn tal van pop-ups. Het voetpad lijkt soms vrij te zijn en plots duikt er uit het niets een palmboom op of een verwarde voetganger. En hoewel het beter is met de recente patch, zie je regelmatig auto’s een halve meter omhoog springen wanneer ze tevoorschijn poppen op de baan. Ambulance Life heeft duidelijk problemen met alle spelonderdelen degelijk in te laden. Je kunt trouwens met alle gemak doorheen stopborden knallen, maar kleine struiken laten je ambulance meteen crashen. Je assistent roept bij de kleinste bochten om rustiger te rijden en dat soms tien keer voordat je bij het ziekenhuis bent. Of wat dacht je van plassen bloed die metershoog in de lucht zweven waardoor je niet meteen ziet dat iemand zwaargewond is? Het zijn stuk voor stuk glitches die je eerder verwacht bij een PlayStation 2 game en niet bij een spel uit 2025.





