previews

Hands-on preview: Trials Evolution

Hands-on preview: Trials Evolution
Titel

Gas geven , remmen en vooruit- of achteruit leunen: een doodeenvoudige besturing die zo uit een flashgame zou kunnen komen. Niets is eigenlijk minder waar, want de originele Trials-games van RedLynx waren speelbaar in je browser en de kern van de gameplay is – buiten enkele tweaks – nog steeds dezelfde. Met Trials Evolution brengt de Finse ontwikkelaar het tweede deel van deze franchise naar XBLA. Wij sloegen op de Gamescom-vloer een praatje met een van de ontwikkelaars, speelden de beschikbare levels en zagen dat het goed was.

Drukbezochte pods

Antti Ilvessuo, een op het eerste zicht erg nuchtere Fin, stond te blinken naast de vier pods die Microsoft had uitgetrokken om Trials Evolution te promoten op Gamescom. Terwijl er verderop ettelijke toestellen wezenloos en verlaten bijlagen, kregen de RedLynx-consoles geen moment rust. Altijd een goed voorteken om aan een preview te beginnen.

Hoewel de voorlopige build die we te zien krijgen op Gamescom er al behoorlijk lekker uitzag en erg vlot speelde, werden we verzekerd dat er nog een aantal verbeteringen mogelijk zijn. Op de vraag wanneer we deze titel in de Marketplace mogen verwachten, kregen we een veelbetekenende Blizzard-quote teruggekaatst: “It’ll be done when it’s done”. De PR-verantwoordelijke van RedLynx liet verstaan dat ze de titel graag rond Nieuwjaar in de digitale rekken zouden willen hebben liggen, maar officieel is nog geen releasedatum vrijgegeven.

Trials Evolution

Een extra dimensie

Het eerste wat opvalt wanneer je de nieuwe game te zien krijgt, is het feit dat alle levels zich buiten in de open lucht afspelen. Gedaan dus met de vaak donkere, generieke, industrieel geïnspireerde achtergronden van Trials HD, welkom aan de nieuwe uitgestrekte open omgevingen. De gameplay is essentieel nog steeds 2D, maar het spoor van de motor die je bestuurt duikt af en toe wel onder een hoek van 45 graden in het beeld, waardoor de ervaring eerder driedimensineel toont.

Ilvessuo wees ons erop dat alle achtergronden en omgevingen in de game volledig uniek zijn, wat we graag willen geloven: we kwamen houten platformen, gigantische jumps, geanimeerde stenen handen die zich sluiten nadat we erdoor scheurden, tegen – allemaal overgoten met de bekende saus van explosies en rondvliegend puin. “Who doesn’t like explosions?”, grijnsde de Fin en gelijk heeft hij.

We maakten in enkele tracks ook kennis met de invloed van water en de physics die daarmee gepaard gaan. Sommige van de stammen waar je op landt steken gedeeltelijk uit een vijver of een plas. Op deze obstakels moet je niet alleen zorgen dat je overeind blijft, maar je mag ook niet te ver het water inrijden, want daardoor zal je motor onvermijdelijk opblazen.

Trials Evolution

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!
Onderwerp: Microsoft, Racing, RedLynx, Trials Evolution, XBOX360
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden