De lancering van Pokémon Champions valt in het water. Heel wat fans keken uit naar de game, maar tot nu toe is het vooral een teleurstelling.
Heb je nog geen account?
De lancering van Pokémon Champions valt in het water. Heel wat fans keken uit naar de game, maar tot nu toe is het vooral een teleurstelling.
Pokémon Champions, zeg maar een spirituele opvolger van Pokémon Stadium, is inmiddels beschikbaar voor de Nintendo Switch en Nintendo Switch 2. De game laat spelers het op een wat grafisch indrukwekkendere manier tegen elkaar opnement met hun Pokémon. Dit bovendien gratis, want Pokémon Champions is free-to-play.
Klinkt goed natuurlijk en heel wat fans keken dan ook uit naar de lancering. Helaas valt alles voorlopig wat in het water. Pokémon Champions wordt geteisterd door bugs en de beperkingen die spelers opgelegd krijgen vallen niet in goede aarde. Bovendien zijn er ook beschuldigingen van valse beloftes.
Een van de grootste klachten heeft betrekking op de vele bizarre beperkingen die momenteel van kracht zijn in Pokémon Champions. De makers hadden al laten weten dat slechts een beperkt aantal Pokémon beschikbaar zou zijn, wat een bewuste keuze is om de balans van de game onder controle te kunnen houden. Gaandeweg zouden dan andere Pokémon beschikbaar komen via een soort rotatiesysteem.
Op zich is daar natuurlijk iets voor te zeggen, maar momenteel is het aantal ondersteunde Pokémon wel érg beperkt. Slechts 186 Pokémon zijn beschikbaar, wat eigenlijk belachelijk weinig is wetende dat er inmiddels 9 generaties Pokémon zijn.
Voorts worden enkel volledig geëvolueerde Pokémon ondersteund, met uitzondering van Pikachu. Daar komt nog eens bij dat van sommige Pokémon enkel Mega Evolutions toegelaten zijn, maar dat de items die daarvoor nodig zijn (nog) niet in de game beschikbaar zijn. De Mega Evolution van Raichu bijvoorbeeld is op die manier niet beschikbaar, terwijl die versie wel te zien was in trailers van de game. Er wordt dan ook gesproken over false advertising, met beloftes die niet worden nagekomen.
Ook buiten de Pokémon om zijn er beperkingen van kracht die je niet zou verwachten. Bepaalde items die gangbaar zijn in het competitieve circuit, zoals Life Orb, Choice Band en Choice Specs, zijn bijvoorbeeld niet aanwezig en kan je dus niet gebruiken. Dit alles maakt de kans klein dat Pokémon Champions effectief gebruikt zal worden voor competitieve wedstrijden.
Wat ook niet helpt, zijn talloze bugs die opduiken. Tijdens gevechten, waarbij je trouwens nooit je volledige team van zes Pokémon kan gebruiken en het in plaats daarvan moet stellen met slechts drie (of vier bij double battles), zijn er soms rare interacties met bepaalde moves en sommige aanvallen kunnen in bepaalde gevallen zelfs helemaal niet uitgevoerd worden, terwijl dit buiten Pokémon Champions wel kan. Ook is er een bug waarbij Pokémon niet correct overkomen vanuit Pokémon Home en ergens in het niets blijven vastzitten.
Ook het free-to-play aspect is blijkbaar erger dan verwacht. Het opbouwen en trainen van je team is een grind die je aanspoort om de game effectief online te spelen. Op zich geen probleem, maar heel efficiënt verloopt het allemaal niet. Om je stats en movesets aan te passen heb je immers de in-game currency Victory Points nodig. Hoewel je die relatief snel kan verzamelen door ranked matches te spelen, heb je er wel zoveel van nodig dat het een hele klus is om een deftig team in elkaar geknutseld te krijgen.
Ook voor items en cosmetics heb je deze Victory Points trouwens nodig en hoewel er voorlopig nog geen microtransacties zijn die je deze punten laten kopen, is de verwachting dat die microtransacties niet lang meer op zich zullen laten wachten.
Pokémon Champions maakt dus meteen een slechte beurt en het is nu de vraag of het die slechte eerste indruk nog van zich af kan schudden. De kans is reëel dat het eerst nog slechter wordt alvorens het betert en dan kan je je meteen al vragen beginnen stellen over de levensvatbaarheid van de game. Duimen dus dat er snel wat updates met verbeteringen komen.
Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!
Is Pokémon Champions te vroeg gepushed voor Worlds? Hoogstwaarschijnlijk. Ze hadden beter gewacht tot na deze zomer.
Als iemand die nog dagen gebreed heeft om de juiste ability, nature, egg moves, IV’s en EV’s op zijn Pokémon te krijgen voordat ik effectief kon gaan battlen, ga ik niet klagen dat ik wat puntjes moet geven om ze in 5 minuten battle ready te krijgen.
Een nature en ability breeden is nu niet het einde van de wereld om wat Victory points uit te sparen.
Als het verdienmodel van punten een beetje is zoals in TCG Live, kan dat allemaal nog wel meevallen. Die app is ook volledig gratis en ik kom geen kaarten tekort om te spelen.