nieuws
1 reactie

Saudi-Arabië bezit nu 10% van Capcom

saudi arabia stocks
© iStock - alvarez

Saudi-Arabië heeft opnieuw aandelen van Capcom gekocht. Op die manier bezit het inmiddels 10% van de Japanse uitgever en ontwikkelaar achter Resident Evil.

Het is het Electronic Gaming Development Company, een investeringsfirma van Saudi-Arabië, die 26.788.500 aandelen van Capcom kocht, goed voor 5,03% van het Japanse gamebedrijf achter Resident Evil. In 2022 kocht ook het Public Investment Fund van Saudi-Arabië zich al voor 5% in, goed voor een investering van 1,2 miljard dollar. In totaal bezit Saudi-Arabië nu dus 10% van Capcom.

Het Electronic Gaming Development Company is onderdeel van de MiSK Foundation die geleid wordt door de Saudi-Arabische kroonprins Mohammed Bin Salman. De MiSK Foundation is al voor 100% eigenaar van SNK Corporation, de makers van Fatal Fury en King of Fighters. Ook over het Public Investment Fund heeft Salman heel wat te zeggen.

Pijlen ook op andere gamebedrijven gericht

Capcom is lang niet het enige gamebedrijf waar Saudi-Arabië stevig in investeert. Zoals gezegd is het al voor 100% de eigenaar van SNK Corporation, maar via verschillende wegen heeft het ook een hoop aandelen van Nexon, Nintendo, Take-Two Interactive, Activision Blizzard, EA en de Embracer Group. Via Scopely is ook Niantic, dat achter Pokémon GO zit, in Saudische handen.

Ook voor EA ligt er een volledige overname in het verschiet. Het Public Investment Fund zou 93,4% van EA in handen krijgen en daar 29 miljard dollar voor betalen. De overname moet wel nog goedgekeurd worden. Ook zou Moonton van ByteDance via de Savvy Group in handen van Saudi-Arabië vallen. Die deal zou 7 miljard dollar kosten en Saudi-Arabië eigenaar maken van het populaire Mobile Legends: Bang Bang.

Weg van olie

Saudi-Arabië is al een hele tijd bezig om zijn oliecentjes toekomstgericht te investeren. Het land verwacht op een bepaald moment immers minder inkomsten uit olie te kunnen halen en wil zich daar alvast op voorbereiden. Investeren in gamebedrijven lijkt daarbij een geliefde strategie te zijn.

Op korte termijn kan Saudi-Arabië profiteren van dividenden die uitbetaald worden en de hogere aandelenprijzen. Op langere termijn positioneert het land zich om volledige gamebedrijven over te nemen en zo winsten te maximaliseren.

Hoewel men benadrukt dat het allemaal puur zakelijke ondernemingen zijn, leeft er onder gamers toch de vrees dat op termijn de politieke en culturele vingerafdruk van Saudi-Arabië negatief zichtbaar zal worden in games. Wat dat betreft, is het wachten wat de toekomst brengt.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: Capcom, Resident Evil
1 Reactie
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
GrayFox
GrayFox
29 dagen geleden

Laat ons hopen dat ze hun ideologieën en vooral hun culturele normen en waarden niet gaat doordrukken op de ontwikkelaars en games.
Games is en blijft een creatief medium die de nodige vrijheid van ideeën moet kunnen verwezenlijken zonder rekening te houden met specifieke culturen of spirituele normen en waarden.

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden