Sony en Honda brengen PlayStation naar de Afeela 1
Sony en Honda hebben tijdens CES bevestigd dat hun gezamenlijke elektrische wagen, de Afeela 1, PlayStation-thema’s krijgt. Bestuurders kunnen het digitale dashboard aankleden met stijlen uit games als Astro Bot en God of War Ragnarök, aangevuld met aangepaste wallpapers en zelfs e-motorgeluiden die bij de games passen. Volgens Sony moet dit zorgen voor een unieke audiovisuele ervaring voor gamers.
De Afeela 1 verschijnt eind 2026. Omgerekend start de prijs rond €94.500. Het Origin-model volgt in 2027 en begint rond €82.500. Geïnteresseerden kunnen nu al reserveren met een aanbetaling van ongeveer €185.
Tijdens de presentatie werden ook nieuwe conceptbeelden getoond van de integratie met PS Remote Play. Daarmee kan je, via het infotainmentsysteem van de wagen, op afstand je PlayStation 4 of PlayStation 5 bedienen. Ideaal wanneer de auto geparkeerd staat of om passagiers te entertainen onderweg. Sony Honda Mobility benadrukt dat het doel is om de auto om te vormen tot een “emotionele en meeslepende entertainmentruimte”.
Autofabrikanten experimenteren al langer met games in de wagen. Tesla bood in 2022 nog een native Steam-app aan (later weer geschrapt), terwijl Microsoft recent aankondigde dat wagens met LG’s webOS Automotive Content Platform games kunnen streamen via Xbox Cloud Gaming. De Afeela 1 gaat met zijn PlayStation-thema’s echter een stap verder door games niet alleen speelbaar te maken, maar ook visueel en auditief te verweven met de rijervaring.