Intergalactic: The Heretic Prophet is duurste project ooit voor Naughty Dog
Naughty Dog-president en co-regisseur Neil Druckmann heeft meer details gedeeld over Intergalactic: The Heretic Prophet, de nieuwe sci-fi franchise van de studio. Volgens hem zou het project weleens “de meest ambitieuze, meest uitgebreide én misschien wel de duurste” productie van Naughty Dog ooit kunnen worden.
De game werd in december 2024 onthuld tijdens The Game Awards en is de eerste originele nieuwe IP van de studio in meer dan tien jaar. De trailer introduceerde protagonist Jordan A. Mun en een opvallend ‘80s-geïnspireerde stijl. Sindsdien bestempelt Druckmann het project met superlatieven: van “het wildste verhaal” tot “de meest creatieve visie” die het team tot nu toe heeft uitgewerkt.
In een interview met Variety liet hij weten dat het team “er middenin zit” en dat delen van de game inmiddels speelbaar zijn: “We’re making it, we’re playing it.” Toch temperde hij verwachtingen: fans hoeven voorlopig geen nieuwe trailer te verwachten, omdat het volgens hem “dom zou zijn” om daar nu al een datum voor vast te leggen.
Qua budget lijkt de lat hoog te liggen. The Last of Us Part 2 kostte naar verluidt meer dan 220 miljoen dollar en staat momenteel te boek als Naughty Dog’s duurste project. Maar met stijgende ontwikkelkosten, een sterrencast en gelicenseerde muziek ligt het voor de hand dat Intergalactic dat record zal verbreken. Hoeveel precies wordt uitgegeven, blijft geheim, maar dat de studio alles op alles zet voor zijn nieuwe universum is duidelijk.