reviews

REVIEW | Concord komt een generatie te laat

REVIEW | Concord komt een generatie te laat
Titel

Weinig games zijn voor hun release zo dood verklaard als Concord. De hero shooter, ontwikkeld door Firewalk Studios, werd meteen na de aankondiging al afgedaan als een “Guardians of the Galaxy”-wannabe en de bèta die een paar weken geleden plaatsvond, kon op weinig bijval rekenen. Het lijkt dus niet meer dan logisch dat Concord bij de lancering amper 700 Steam-spelers naar de gamepad lokte.

Maar wat is het probleem? Is Concord echt een slecht spel of gewoon op de verkeerde plaats en op het verkeerde moment uitgebracht? Helaas bevestigt de release wat vooraf al was aangekondigd: Concord heeft zeker zijn kwaliteiten op het online slagveld, maar steekt nauwelijks af tegen gratis topgames zoals Valorant, Apex Legends of Overwatch 2. Voor 40 euro verwachten de meeste gamers nu veel meer dan alleen een solide game voor meerdere spelers.

Maar laten we bij het begin beginnen: met de bemanning van de Northstar. Aan het begin wacht de kleurrijke groep op hun goedkeuring om freerunners te worden en natuurlijk krijgen ze die ook, anders was het verhaal wel zeer kort. Dat is ook wel alles wat er tot nu toe gebeurd is. Firewalk Studios heeft al aangekondigd dat er wekelijkse updates met story clips in videovorm zullen worden geleverd als onderdeel van de live service, of dit voor weken, maanden of jaren aan een stuk zal zijn valt natuurlijk nog af te wachten.

Concord

Of dit spelers zal motiveren om te blijven spelen is nog maar de vraag. Het team van 16 freerunners ziet eruit als een best-of van bekende strip- en gamepersonages. Van de roodharige gorilla Star Child tot de visachtige cowboy Lennox en de grote gele tank 1-Off, er is hier nauwelijks iets dat een wow-effect geeft of interessant is. Geen van de personages heeft een enorme herkenningswaarde en dit maakt het erg moeilijk om in het universum van Concord te komen.

De Galactic Guide mode blijkt een matige teleurstelling te zijn. Je kunt het gebruiken om stukje bij beetje verhaalfragmenten vrij te spelen en meer te weten te komen over het spel en de helden. Dit gebeurt echter alleen in tekstvorm. We betwijfelen ten zeerste of veel communityleden de artikelen zullen doorspitten. De meesten zullen waarschijnlijk de afzonderlijke punten doornemen om de extra experience binnen te slepen en het daar dan ook bij houden.

Laten we verder gaan met de gameplay van de 5v5 shooter zelf. Dit is waar Concord het veel beter doet. Hoe generiek en ongeïnspireerd de personages er visueel ook uitzien, ze verschillen aanzienlijk van elkaar op het gebied van wapens en gameplay. Elk personage heeft een hoofdwapen en twee speciale vaardigheden en passieve perks. Belangrijk: Er zijn geen ultimates of andere allesvernietigende superacties in Concord. Het is ook niet per se aan te raden om altijd bij één held te blijven. Dit komt omdat iedereen een zogenaamde crewbonus heeft. Als je in een wedstrijd van personage wisselt, behoud je de oude bonus en speel je ook de nieuwe vrij. Van personage wisselen is dus niet absoluut noodzakelijk, maar het is zeker een voordeel.

Concord

En inderdaad, Concord biedt een goede mix tijdens de matches. Gunslinger Lennox is bijvoorbeeld zeer geschikt voor solo-spelers. Haymar is verantwoordelijk voor crowd control met vuurbommen en verblindende acties, terwijl Lark of Jabali kunnen doorgaan als ondersteunende personages. De mix is prima en de vaardigheden vullen elkaar eigenlijk heel goed aan in de chaos.

Gunplay en bewegingsvrijheid laten ook een positieve indruk achter. Vooral met de wendbaardere personages in het roster vliegen, zweven en glijden we letterlijk over de maps. Dit betekent dat er vrijwel geen grenzen zijn. We kunnen onszelf met dubbele of driedubbele sprongen op balkons katapulteren of zelfs als een drone over het gevecht vliegen. We vinden het ook erg leuk dat de personages over de hele linie anders spelen, alleen al vanwege hun snelheid en bewegingsopties. De besturing en wapenfeedback zijn direct en geven een goede indruk van de actie. De flow van het spel is lekker snel en de pauzes tussen respawns zijn aangenaam kort.

Als er iets is om over te klagen, dan is het wel de gemengde opzet in het begin. Met zes, meestal bekende speltypen en twaalf maps verspreid over drie afspeellijsten, is er na een paar rondes relatief weinig te doen. Helaas zijn er geen opties om de spelmodi aan te passen. Nogmaals, dit betekent niet dat Concord slecht is, maar dat ontwikkelaar Firewalk Studios nauwelijks iets nieuws durft te proberen. Takedown is een normale deathmatch, Trophy Hunt is Kill Confirmed en met Area Control, Signal Chase en Clash Point heb je de gebruikelijke capture-the-flag en domination standen. En Cargo Run is nu ook wel bekend door iedereen die al eerder hero shooters speelde.

Concord

De map designs zien er ook uit als een klassieke opzet. De kaarten zijn netjes gestructureerd zodat er altijd hevige gevechten zijn op middelpunten. Health stations verlengen je leven in geval van twijfel en als je de healende characters op de juiste manier gebruikt, zijn er altijd spannende duels, vooral bij Area Control of Clash Point. Concord voelt echter nooit echt fris aan. Het mapontwerp mist bijvoorbeeld interactieve momenten of veranderingen binnen een wedstrijd. Over het geheel genomen zijn de matches erg eenvoudig, maar wel constant vermakelijk.

Zoals tegenwoordig gebruikelijk is, biedt Concord ook een progressiesysteem dat uit meerdere delen bestaat. Enerzijds stijg je in level met de helden waarmee je actief speelt. Aan de andere kant verzamel je ook ervaringspunten voor je spelersprofiel en voer je hiervoor dagelijkse, wekelijkse en andere uitdagingen uit. Naarmate je in level stijgt, speel je cosmetica vrij om je freerunners aan te passen en je eigen virtuele ID op te fleuren. Vergeleken met andere titels zijn de opties echter beperkt. Er zijn bijvoorbeeld maar vijf extra wapenskins per personage, wat ook niet meer dan kleurpatronen zijn, maar geen bijzonder coole varianten van je wapen om het een echt unieke look te geven. Iets wat hopelijk nog met een update toegevoegd wordt, al is die kans natuurlijk nooit groot gezien alle content gratis is na de eenmalige aankoop.

Firewalk Studios heeft acht jaar aan de ontwikkeling van Concord gewerkt, en dit is er zeker aan te zien. De game speelt lekker vlot, de gunplay zit strak en is zeker vermakelijk en de afwerking is top! Maar tevens biedt de game geen vernieuwing in het genre wat shooters als Overwatch (2), Valorant en andere grote spelers al op de markt gebracht hebben, telkens tevens met een gratis variant om te spelen dan nog wel. Sony zal toch even de hoofden bij elkaar moeten steken om de toekomst van Concord en ook hun andere toekomstige Live Service games te garanderen, want een win zoals Helldivers 2 is dit helaas echt niet.

68/100
Voordelen
  • Goede gunplay
  • Speel lekker vlot
  • Teamwork maakt de game
Nadelen
  • Galactic Guide oninteressant
  • Amper vernieuwing
  • Matige characters
  • Weinig aanpasbaarheid

Concord is een goede shooter en biedt zeker waar voor je geld, maar helaas zijn veel modi, maps en ook personages wat achterhaald of gewoon flets in presentatie. Moest de game in een vorige generatie gelanceerd zijn was dit vast een hit, maar in de free-to-play wereld waar we nu zijn aanbeland maakt het weinig kans op een fortuinlijke toekomst.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: Concord
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden