Esports team Evil Geniuses heeft besloten om fighting game speler Christopher “NYChrisG” Gonzalez te laten vallen omwille van racistische comments die hij in 2017 op Facebook plaatste. Gonzalez is voormalig Evo kampioen en werd ooit gezien als de beste Marvel vs. Capcom 3 speler ter wereld.
De comments in kwestie waren eigenlijk al lang een publiek geheim, maar in tijden van Black Lives Matter heeft Evil Geniuses alles nog eens onderzocht en men is tot de conclusie gekomen dat de comments van destijds nog steeds niet door de beugel kunnen, en dat men daarom dus de samenwerking met Gonzalez stopzet.
In 2017 beschreef Gonzalez zwarte vrouwelijke spelers als “ratchet”, wat zoveel wil zeggen als lomp en onbeschaafd. Volgens hem zouden ze ook alleen maar geïnteresseerd zijn in seks met hem.
Dat Gonzalez nu nog wordt afgedankt, zal vermoedelijk ook wel met zijn algemene gedrag te maken hebben. Hoewel hij zich reeds verontschuldigde voor zijn comments uit 2017, bleef hij er ook lacherig over doen en de situatie niet ernstig nemen. Hij was van mening dat er onderliggende agenda’s tegen hem gericht waren en vond het belachelijk dat hij als racist bestempeld werd.
Ook elders komt Gonzalez regelmatig hard uit de hoek. Zo zei hij geen respect te hebben voor mensen die zelfmoord plegen, na het overlijden van acteur Robin Williams.
Waarom Evil Geniuses er drie jaar over deed om in actie te komen, is niet duidelijk, maar mogelijk heeft het huidige maatschappelijke klimaat er iets mee te maken. Gonzalez zelf is alleszins niet blij met de beslissing.
EG really throwing me under the bus like that……. AFTER EVERYTHING!!! They knew what I said, and that I regretted it. I told them day 1 when I posted it that I really messed up. And they told me that they would help me get through it all. THEY FORCED ME TO MOVE TO SEATTLE…..
— Christopher Gonzalez (@NYChrisG) June 23, 2020






