De FBI is bezig met een onderzoek naar malware op Steam. Slachtoffers krijgen de vraag om zich te melden.
Heb je nog geen account?
De FBI is bezig met een onderzoek naar malware op Steam. Slachtoffers krijgen de vraag om zich te melden.
Dat het Amerikaanse Federal Bureau of Investigation (FBI) een onderzoek voert naar malware op Steam blijkt uit een Steam Malware Investigation alert dat eerder deze maand uitgestuurd werd. Het betreft een oproep van de FBI waarin slachtoffers de vraag krijgen om zich te melden. Zij zouden mogelijk recht hebben op een vergoeding of andere ondersteuning.
Het onderzoek spitst zich toe op zeven specifieke games, met name BlockBlasters, Chemia, Dashverse/DashFPS, Lampy, Lunara, PirateFi en Tokenova. De FBI vermoedt dat achter deze games één en dezelfde groepering zit die actief gebruikers viseerde tussen mei 2024 en januari 2026. Deze groep wordt ook gelinkt aan cryptofraude.
Het stramien is telkens gelijkaardig: aan de oppervlakte lijkt het te gaan om een onschuldige game, maar in de achtergrond wordt er een Trojaans paard geïnstalleerd. Via deze malware kan men dan gevoelige data en geld stelen.
Het meest bekende geval is dat van streamer Raivo Plavnieks (RastalandTV). Die verloor via BlockBlasters 32.000 dollar tijdens een livestream voor het goede doel. Het is naar aanleiding van dat incident dat het internet op zoek ging naar de groep achter de malware. Op die manier zijn de daders ongetwijfeld ook op de radar van de FBI beland.
Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!