Ubisoft splitst 3 franchises af in nieuw bedrijf met Tencent
Terwijl Assassin's Creed Shadows een nieuwe mijlpaal heeft bereikt van 3 miljoen kopers is het verhaal van Ubisoft zelf ook nog volop aan de gang. Zo waren er al boze investeerders die stappen eisten om de waarde van het bedrijf op te krikken en waren er ook geruchten dat Ubisoft in gesprek was met Tencent om bepaalde zaken anders aan te pakken.
Dat laatste blijkt nu waarheid te zijn geworden, want er wordt een nieuw dochterbedrijf opgestart waarin het 3 grote franchises onderbrengt, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Tencent doet ook mee, want het investeert 1,25 miljard dollar om zowat 25% van de aandelen in handen te krijgen. Alle ontwikkelaars die aan deze games bezig zijn, worden mee ondergebracht in deze nieuwe entiteit, en het krijgt de rechten op de drie franchises in ruil voor een royalty bedrag dat aan Ubisoft zelf betaald moet worden. Andere games, zoals The Division, Rayman, Rabbids, Ghost Recon en andere titels blijven gewoon onder het moederbedrijf verder ontwikkeld worden.
"Deze nieuwe afdeling zal games bouwen om echt evergreen en multiplatform te gaan. Met een grotere investering en versterkte creatieve mogelijkheden zal het de kwaliteit van verhalende singleplayer-ervaringen, uitgebreidere multiplayer-ervaringen vaker kunnen uitbrengen. Er zullen ook free-to-play opties worden geïntroduceerd en meer sociale features worden toegevoegd", laat Ubisoft weten.
RIP
Geplaatst op 2025-03-28 07:38:26
Tencent. Hoera.
Geplaatst op 2025-03-28 10:06:08
"...de kwaliteit van verhalende singleplayer-ervaringen, uitgebreidere multiplayer-ervaringen vaker kunnen uitbrengen. Er zullen ook free-to-play opties worden geïntroduceerd en meer sociale features worden toegevoegd."
Voor "de kwaliteit van verhalende singleplayer-ervaringen" verwacht ik alvast niets van TENCENT, tenzij ik de betreffende games* over het hoofd zie.
*meervoud, dus 1-2-3 games doesnt cut it.
MT's daartegen..., ik weet niet wat sommige idioten verwachten bij dit (of zijn het Chinese bots gefinancierd door Tencent) maar betere SP verwacht ik alvast niet.
Ma goed, we zien wel...
Assassin's Creed Jade (China) en HEX zijn de eerste games die zouden moeten aankomen an deze IP's.
Siege blijft gewoon dooddoener veronderstel ik?
Geplaatst op 2025-03-28 14:06:18
De eerste zin van het artikel is gewoonweg fout. De laatste cijfers die Ubisoft heeft vrijgegeven gaan over het aantal SPELERS en niet over het aantal aankopen. Over het aantal aankopen hebben ze nog niets gezegd.
Geplaatst op 2025-03-29 09:27:04
Dit. 3 spelers kunnen ook gewoon op dezelfde home console gespeeld hebben met hun eigen profiel. 1 sale maar wel 3 spelers.
Geplaatst op 2025-03-29 10:50:18
Ook gewoon heel veel mensen zoals content creators die het spel gratis hebben gekregen
Geplaatst op 2025-03-29 11:46:22
Dat is echt zo'n vreemde opmerking... Denken je dat dat over 100.000 mensen gaat ofzo?
Geplaatst op 2025-03-29 21:47:02
stel u eerder vragen bij zijn profielnaam...
het kan echt zijn, ma toch... 13579...?
(*again, het kan. maarrr...)
Geplaatst op 2025-03-29 21:52:03
Rare opmerking man
Geplaatst op 2025-03-30 09:40:04
Dit kan iedereen met een UPlay+ account zijn die op welke manier dan ook iets met het spel gedaan heeft. Al hebben ze het maar even gratis (abonnement even afgezien) geinstalleerd of in de Cloud gespeeld.
Geplaatst op 2025-03-30 14:27:53