Helldivers 2-baas: 'Battle royale nastreven zorgt voor stevige ontslagen'
Johan Pilestedt, CEO van Arrowhead Game Studios, de makers van Helldivers 2, heeft kritiek geuit op de richting die de game-industrie inslaat. Volgens hem zijn de herhaaldelijke ontslagen in de sector het gevolg van bedrijven die geforceerd proberen in te spelen op trends zoals battle royale-games, zonder rekening te houden met langetermijndoelen.
Pilestedt stelt dat veel studio’s enorme budgetten steken in het najagen van hype-trends, terwijl slechts enkele titels daadwerkelijk succesvol worden. Dit leidt ertoe dat bedrijven, na tegenvallende resultaten, drastisch moeten inkrimpen. Hij noemt dit een patroon dat de industrie “onnodig hard” treft en vraagt zich af of het beleid van grote uitgevers niet fundamenteel moet veranderen.
Zijn opmerkingen komen op een moment waarop de game-industrie kampt met een golf van ontslagen bij grote studio’s. Terwijl enkele bedrijven zoals Arrowhead succes vinden door een alternatieve benadering, blijven anderen risicovolle investeringen doen in trends die niet altijd renderen.
"veel studio’s enorme budgetten steken in het najagen van hype-trends"
amai ni...
Geplaatst op 2025-03-22 06:38:23