Japans heiligdom onderneemt actie tegen Assassin's Creed Shadows
Vertegenwoordigers van de Itate Hyozu Shrine in Japan hebben laten weten dat ze "gepaste actie" zullen ondernemen tegen Assassin's Creed Shadows, nadat in gameplay footage te zien was hoe een speler als Yasuke het heiligdom vernielt. Welke actie precies ondernomen wordt, is niet bekend.
Assassin's Creed Shadows kreeg eerder al kritiek dat het onrespectvol zou omgaan met de Japanse cultuur en de beelden van de Itate Hyozu Shrine wakkeren die kritiek opnieuw aan. Tegenstanders vinden dat een game zulke verwoestingen niet mogelijk zou mogen maken, terwijl elders dan weer gewezen wordt op de verantwoordelijkheid van de speler en de aard van Assassin's Creed als videogame, waarin je in het verleden ook al een vuistgevecht kon aangaan met de paus.
Wake up, Ubisoft “defender,” and hear our voice! What kind of Assassin’s Creed game destroys an actual religious site? Japanese culture is consumed but receives no respect. Here is a perfect example. pic.twitter.com/UsfWMgy53n
— Shohei Kondo (@shoheikondo) January 31, 2025
Ai...In Japan is het inderdaad not done om culturele plaatsen of specifiek heiligdommen te beschadigen. Net zoals ze een bloedhekel hebben als toeristen nog maar 'leunen' tegen de befaamde Torii gates.
Nu het gaat over fictie, een videogame... Dit lijkt me toch wel wat van de pot gerukt. Ik heb ondertussen andere games gezien waar ook door personages of andere AI schade wordt berokkend aan de bestaande heiligdommen, laat staan in anime zelf. Met name dus media van eigen bodem.
Waarom gaan ze daar dan niet over zagen of zeuren?
Ik denk dat het belangrijker is om het bestaande monument de dag van vandaag te beschermen dan zeuren over representatie van het vernoemde heiligdom in een videogame die deels gebaseerd is op geschiedenis en anderzijds pure fictie omvat.
Plus vertegenwoordigers van de Itate Hyozu Shrine in Japan... is daar een officiƫle bevestiging en bron van? Want buiten een rant van een idioot op X gaan we niet bepaald de authenciteit van die berichtgeving kunnen bevestigen. Want vaak wordt dit soort "argumenten" en "fake news" aangehaald door tegenstanders om de game nog meer negatieve publiciteit te bezorgen. Een groot deel van die haters moeten misschien beginnen met de stok uit hun reet te trekken en te oordelen over het eindproduct als geheel. Ik denk dat er net iets teveel ego's zijn die in de waan zijn dat zij het voor het zeggen hebben over wat en niet kan in games of media in het algemeen. Je koopt ook geen auto zonder een testrit gedaan te hebben.
Laten we nu eens gewoon allemaal even terug normaal doen ipv drama te verkopen voor pietluttigheden alsof je koud in je kakker gepakt wordt.
Geplaatst op 2025-02-21 11:34:08, bewerkt op 2025-02-21 13:49:55