nieuws

Opnieuw rebooten van Metroid Prime 4 was geen optie volgens Nintendo

Opnieuw rebooten van Metroid Prime 4 was geen optie volgens Nintendo
Titel

Nintendo heeft overwogen, maar uiteindelijk resoluut afgezien van een tweede herstart van de ontwikkeling van Metroid Prime 4: Beyond. Dat zegt het ontwikkelteam in een nieuw interview met Famitsu. Ondanks veranderende trends en kritiek op de open hub-structuur was nog eens terugkeren naar de tekentafel “uit den boze”.

Metroid Prime 4: Beyond verscheen vorige maand op Nintendo Switch en Nintendo Switch 2, na een ontwikkelingstraject van bijna tien jaar en een eerdere wissel van studio. De game kreeg overwegend positieve recensies, maar sommige spelers vonden de woestijnachtige hub-wereld en ondersteunende personages wat gedateerd aanvoelen.

Volgens het ontwikkelteam ontstond het idee voor een meer open structuur al vroeg in het project, mede door de invloed van The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Online klonk toen vaak de wens voor “een open-world Metroid”. Gaandeweg werd echter duidelijk dat volledige vrijheid niet goed strookt met de kern van Metroid, waarin verkenning juist draait om het vrijspelen van nieuwe vaardigheden. Daarom koos het team voor een beperkter, vrij te verkennen hub-gebied dat andere zones met elkaar verbindt.

Tegen de tijd dat de game richting afronding ging, merkte Nintendo dat de publieke opinie rond open-world games was veranderd. Toch was opnieuw herbeginnen geen realistische optie meer. De ontwikkeling was immers al eens volledig gereset toen het project werd overgedragen aan Retro Studios, nadat de game in 2017 oorspronkelijk werd aangekondigd.

Nintendo besloot vast te houden aan de oorspronkelijke visie, zelfs toen shooters en actiegames sneller en dynamischer werden. Die evoluties bewust negeren was nodig om het tempo en karakter van een avonturenspel te bewaren. Het resultaat is volgens het team een game die zich weinig aantrekt van trends, maar trouw blijft aan zijn eigen identiteit.

Bron: videogameschronicle.com
Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: Action, Metroid Prime 4: Beyond, Switch
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden