nieuws

Nintendo Switch 2 ondersteunt ook USB-muizen

Nintendo Switch 2 ondersteunt ook USB-muizen
Titel

Nintendo Switch 2 krijgt niet alleen vernieuwde controllers met ingebouwde muissensoren, maar blijkt ook standaard ondersteuning te bieden voor USB-muizen. Dat bevestigde Nobunaga’s Ambition: Awakening Complete Edition-producer Michi Ryu in een video van Koei Tecmo, waarin hij beide vormen van muisinvoer demonstreerde.

Volgens Ryu werkt de muisbediening op de Switch 2 exact zoals op de Steam-versie van het spel: met linker- en rechtermuisknop en scrollwiel. In de video laat hij zien hoe de analoge stick van de Joy-Con wordt gebruikt alsof het een scrollwiel is en hoe shortcuts via de linker Joy-Con toegankelijk zijn. Dit is een functionaliteit die ook beschikbaar blijft als je een externe USB-muis aansluit. Bij het wisselen van het  invoerapparaat toont het systeem keurig een melding op het scherm, wat doet vermoeden dat muisondersteuning in de systeemsoftware zelf is ingebouwd en niet slechts per game.

Hoewel het misschien een niche functie lijkt, is dit goed nieuws voor spelers van strategie- of simulatiegames, genres waarbij nauwkeurige aanwijzing en snelle menunavigatie essentieel zijn. Games zoals Civilization, Cities: Skylines of Two Point Hospital kunnen hier duidelijk van profiteren.

Bron: eurogamer.net
Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!
Onderwerp: 4Gamers, Civilization, Nintendo Switch 2
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Google Voeg 4Gamers.be toe als favoriete bron op Google!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden