Bij Zenimax, het moederbedrijf van Bethesda, is gisteren een staking uitgebroken nadat Microsoft er voor gekozen heeft om alle Quality Assurance (QA) te outsources. Dat deed het zonder eerst te overleggen met de Communications Workers of America union (CWA).
De stakers vrezen dat Microsoft door het outsourcen wil proberen om de eigen werknemers, die verbonden zijn aan een vakbond, te omzeilen. Daarnaast maken ze zich ook zorgen over het nieuwe beleid rond thuiswerk, waarbij er wordt verwacht om veel meer naar kantoor te komen. Dat zorgde eerder ook al voor een staking bij een studio van Activision in Minnesota.
CWA was de eerste vakbond die door Microsoft werd erkend in januari 2023, toen het ook nog bezig was met de overname van Activision Blizzard. Het is de grootste vakbond binnen gaming in de Verenigde Staten.
Live from the picket line in Rockville and Austin ✊ pic.twitter.com/3I68F0wDyM
— ZeniMax Workers United – CWA (@ZeniMaxWorkers) November 13, 2024






