nieuws

“Blackie” personage uit Super Mario Bros. film krijgt nieuwe naam

“Blackie” personage uit Super Mario Bros. film krijgt nieuwe naam
Titel

Nintendo heeft bevestigd dat in Japan een van de personages van The Super Mario Bros. Movie een nieuwe naam krijgt. Een reden daarvoor werd niet gegeven, maar de originele naam van het personage in kwestie laat wel iets vermoeden.

Het gaat namelijk om de voormalige baas van Mario en Luigi, die oorspronkelijk in de jaren ’80 te zien was in de NES en arcade game Wrecking Crew. In Europa en Amerika is de naam van dat personage altijd “Spike” geweest, maar in Japan heette hij “Blackie.” Ook daar zal hij voortaan echter door het leven gaan als Spike.

Zoals gezegd werd voor de aanpassing niet echt een reden gegeven, al wijst Nintendo wel op het feit dat Spike nu wereldwijd dezelfde naam heeft, wat louter qua coherentie geen slechte zaak is natuurlijk. De kans is echter reëel dat de aanpassing er ook komt om eventuele controverse rond een racistische invulling voor te zijn.

In Japan is The Super Mario Bros. Movie vanaf 28 april te zien.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: Movies
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden