EA heeft EA AntiCheat aangekondigd. Dat is een eigen anti-cheat systeem voor pc dat uitgerold zal worden met de release van FIFA 23 eind deze maand en gebruikt maakt van een kernel-mod driver.
Het gebruik van zo’n kernel-mode driver is controversieel. Kernel-mode drivers kunnen simpel gezegd doen wat ze willen met je pc, omdat ze toegang krijgen tot de binnenste beschermlaag. Veelal blijven drivers op een oppervlakkiger niveau hangen, waar ze bijvoorbeeld geen rechtstreekse instructies kunnen geven aan de CPU en niet kunnen knoeien met het geheugen dat het besturingssysteem of andere software gebruikt. Kernel-mode drivers kunnen dat allemaal wél.

Het voordeel van zo’n kernel-mode driver is natuurlijk dat zo goed als alles wat op een pc gebeurt in de gaten gehouden kan worden. Op die manier kunnen cheats makkelijker gedetecteerd worden. Het nadeel echter is dat, tja, dat zo’n driver dus inderdaad alles in de gaten kan houden en voor velen voelt dat toch wat ongemakkelijk aan.
EA zelf benadrukt wel dat er slechts erg beperkt informatie verzameld wordt en dat zaken als surfgeschiedenis en applicaties die niets met EA te maken hebben niet gemonitord worden.





