Ontwikkelaar Behaviour Interactive heeft enkele Dead by Daylight cosmetics uit de game verwijderd omdat ze misbruikt werden voor racistische uitlatingen. Het gaat om maskers voor Leatherface, die in de game bekend staat als The Cannibal. De maskers waren gebaseerd op speelbare survivors in de game en ze konden door Leatherface, net als in de Texas Chainsaw Massacre, gedragen worden.

Een van de maskers was gebaseerd op de zwarte survivor Claudette Morel. Sommige spelers gebruikten het masker om als blackface door de game te lopen en andere spelers racistisch te intimideren.
In een reactie laat Behaviour weten zich ongemakkelijk te voelen bij de inclusie van de maskers in de game, wetende dat ze gebruikt worden om haat te verspreiden. Daarom is dan ook beslist om de maskers uit de game te verwijderen. De designer van de maskers staat alvast achter die beslisisng.
As the artist who made the bubba masks, I’m glad they are being removed. As cool as it would have been to have an easter egg for all survivors. The reality of it is there were many players using them in harmful ways. Gamers, no matter the game please treat others with respect.
— Eric Bourdages (@EZE3D) January 4, 2022






