Een eerlijke game-ontwikkelaar laat aan Steam-gebruikers weten dat ze zijn game niet moeten kopen, omdat er een deal onderweg is.
Heb je nog geen account?
Een eerlijke game-ontwikkelaar laat aan Steam-gebruikers weten dat ze zijn game niet moeten kopen, omdat er een deal onderweg is.
Het is meestal geen goed idee voor een game-ontwikkelaar om mogelijke klanten af te raden om zijn game te kopen, maar in dit geval zorgt het toch wel voor erg goede publiciteit.
De game-ontwikkelaar Button Mash, die inmiddels zo’n 10 games op Steam heeft gepubliceerd, heeft een opmerkelijke update op de Steam Community-pagina van zijn game Final Sentence geplaatst. De titel van de update is: “KOOP DEZE GAME NIET” (via Dexerto).
Waarom heeft de ontwikkelaar dit bericht geplaatst bij zijn eigen game? Uit de update wordt al gauw duidelijk dat dit gewoon een erg aardige manier is om potentiële klanten te waarschuwen dat de game binnenkort korting krijgt en dat het dus zonde zou zijn om nu de volle mep te betalen.
Button Mash suggereert dat mensen die de game nog niet gekocht hebben dus beter wat geld kunnen besparen. Dat geld zouden ze dan kunnen uitgeven aan een kopje koffie of een flesje luchtdrukreiniger om hun toetsenbord mee schoon te maken. Misschien zorgt dit op korte termijn voor iets minder opbrengst, maar Button Mash krijgt nu ook enorm veel goede publiciteit en meer aandacht voor zijn game.
De ontwikkelaar noemt niet voor niets het schoonmaken van een toetsenbord, want bij de gameplay van Final Sentence staat typen ook centraal. De game is een battle royale, waarbij je accuraat moet blijven typen om in het spel te blijven. Er wordt een revolver op je hoofd gericht met één kogel in de kamer. Elke typfout kan het einde voor je betekenen.
Dit is een apart concept voor een battle royale, maar net als bij andere battle royale-games, zijn er natuurlijk wel genoeg spelers nodig om tegen te strijden. Er zal nu in ieder geval wel genoeg interesse zijn om de servers te vullen. Toen de update op Steam verscheen hadden blijkbaar al zo’n 350.000 mensen de game op hun Steam-verlanglijst gezet. Dat getal zal inmiddels wel weer flink zijn toegenomen.
Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!