nieuws

Studie: “Call of Duty spelers zijn de grootste cheaters”

angry gamer
© iStock - p_ponomareva

Jammer genoeg worden verschillende multiplayer games geplaagd door cheaters. Wat dat betreft, zitten de grootste boosdoeners bij Call of Duty, zo blijkt uit een studie.

Natuurlijk wordt de ene game al wat meer geplaagd door cheaters dan de andere en er zijn verschillende factoren die daar een rol in spelen, maar volgens een recente studie is Call of Duty alvast de franchise met het meeste kans op cheaters.

Voor het onderzoek van Surfshark werd gekeken naar het aantal zoekopdrachten voor cheats in verhouding tot het totale aantal spelers van een game. Bij Call of Duty kwam men per 1000 spelers uit op 66 zoekopdrachten naar cheats. Daarmee staat Call of Duty afgetekend op de eerste plaats. De gehele top 10 ziet er als volgt uit:

  1. Call of Duty (66)
  2. Rocket League (59)
  3. Rainbow Six Siege (53)
  4. Marvel Rivals (45)
  5. PUBG: Battlegrounds (39)
  6. Apex Legends (25)
  7. Dead by Daylight (20)
  8. Fortnite (20)
  9. ARC Raiders (10)
  10. Counter-Strike (9)

Opvallende resultaten

De studie brengt enkele opvallende resultaten met zich mee. Zo is het verrassend dat Rocket League op de tweede plaats staat, als enige competitieve sportgame in de top 15.

Ook is het opvallende dat enkele van de meest competitieve games relatief laag scoren. Denk daarbij niet alleen aan Counter-Strike, maar ook aan iets als League of Legends dat per 1000 spelers slechts 0,3 zoekopdrachten voor cheats opleverde. MOBA-games blijken zelfs over de grootste integriteit te beschikken onder spelers, tenminste wat de bereidheid tot valsspelen betreft.

Ook Battlefield staat met een 13de plaats redelijk laag in de ranking. Een schril contrast met concurrent Call of Duty dus. Dat toont meteen ook aan dat het aantal cheaters sterk afhangt van de mate waarin cheaten ook effectief mogelijk is. Call of Duty wordt historisch gezien al lang geplaagd door cheaters, terwijl Battlefield er veel minder last van heeft.

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Onderwerp: Call of Duty, Studie
0 Reacties
Populairste
Nieuwste Oudste
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuw op 4Gamers:

Nieuwsbrief icon

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van 4Gamers in je mailbox!

Ook interessant:

coolblue 4gamers

Heeft je setup nood aan een upgrade? Ontdek de scherpste gamingdeals bij Coolblue!

Avatar melden