Educatieve games zijn dankzij de Nintendo DS de wijde wereld uitgezonden en andere platformen willen daar maar al te graag van meesnoepen. De Wii lijkt als familie console het perfecte alternatief om dit soort games op uit te brengen, dus besloot ontwikkelaar Wizardbox om hun Wiiware titel ‘Around the World’ daar op uit te brengen. Of het ook de nieuwe Trivial Pursuit is valt nog te bekijken.
Draaien maar met die aardbol
Around the World is een educatieve game voor één tot vier spelers die, zoals de titel al verklapt, voornamelijk aardrijkskundig tewerk gaat. De game bevat drie gamemodi die je stuk voor stuk in multiplayer kan spelen, maar het rare is dat je slechts één mode alleen kan doornemen. ‘Point to the Closest’ is die mode die je alleen of met vrienden kan starten, voordat je van start gaat mag je nogmaals een onderwerp uitkiezen. De keuzes zijn; steden, monumenten, gebieden of steden van Amerika. Daarna neem je ieder om beurt de Wiimote op en krijg je een plaatsnaam, waarna je een wereldbol kan doen ronddraaien tot het punt dat je denkt dat je goed zit. Hoe dichter bij de juiste plaats, hoe beter, maar het mikken met de Wiimote gaat niet van een leien dakje, dus je kan er makkelijk zo’n twintig kilometer naast zitten.
Geen singleplayer meer?
Een heel omgekeerd fenomeen kom je bij ‘Quiz’ tegen, de tweede spelmode. Hierin zal de wereldbol ronddraaien en een plaats aanduiden, waarna één van de spelers het juiste antwoord moet selecteren uit een keuze van vier. Deze mode is niet alleen te spelen, wat een beetje raar is als je ziet dat het gewoon een omgekeerde gang van zaken is in vergelijking met ‘Point to the Closest’. Als laatste spelmode heb je nog ‘Stop-off’. Hierin is het de bedoeling om de kortst mogelijke weg te zoeken tussen een start- en stopplaats, terwijl je zo weinig mogelijk tussenstops neemt onderweg.
Geen verdere info?
Around the World heeft te kampen met enkele vervelende “Trivia-problemen”. De game heeft enkel de naam van een plaats op en je kan natuurlijk op de wereldbol zien waar het ergens gelegen is, maar het spel geeft geen verdere informatie over de bekende monumenten en steden. Ook zullen de meeste spelers met verstomming staan gapen naar het scherm, want de game komt met enkele onbekende plaatsen en voorwerpen op de proppen. Namen als Cape Town, Tripoli en Faisalabad had ik nog nooit van gehoord en dan is het gokken en gissen waar het ongeveer zou kunnen liggen. Grafisch stelt de game niet veel voor, je ziet nu eenmaal enkel een wereldbol (die dan nog niet erg gedetailleerd oogt). Iedere speler mag wel een personage uitkiezen uit enkele portretten vooraleer de game start. Dit leek nog het meest indrukwekkendste in de hele game.









